Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – zaproszenie na koncert

Drodzy wolontariusze Caritas, działający w Szkolnych Kołach, Parafialnych Zespołach, Centrach Wolontariatu, biorący udział w projektach Laudato Si i Czas na Młodzież 2019.
Zbliża się Wasze święto – 5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariusza!
Dziękujemy za twórczą pracę, jaką wykonujesz, czyniąc świat dookoła nas dobrym i pięknym. Z wdzięcznością za działanie na rzecz innych zapraszamy Cię na koncert pt. „Oratorium o Stworzeniu” dedykowany wolontariuszom Caritas.

Zapraszamy 5 grudnia (sobota) o godzinie 18:00.
Koncert będzie transmitowany online pod poniższymi adresami:

www.facebook.com/CaritasPL
www.facebook.com/CaritasLaudatoSi

Dołącz do wydarzenia: https://fb.me/e/XEeJ7MJw

A dla osób niekorzystających z Facebooka, koncert będzie transmitowany na stronie Caritas Polska. www.caritas.pl

O koncercie

Oratorium o Stworzeniu to 8 utworów autorstwa Barbary Derlak i Sebastiana Wielądka (Apokryfy), powstałych na bazie fragmentów biografii świętego Franciszka. Duet na co dzień zajmujący się literaturą apokryficzną, za namową br. Szymona Janowskiego przyjrzał się źródłom franciszkańskim i odkrył tam nieprzebrane morze inspiracji. Święty Franciszek okazał się nie tylko barwną postacią, ale i duchowym nauczycielem, który może przemawiać teraz do współczesnego człowieka w dobie dramatycznych prognoz dla naszej planety.
Oratorium o Stworzeniu jest zatem muzyczną całością, skierowaną do każdego bez względu na światopogląd, składającą się z chronologicznie następujących po sobie opowieściach z biografii świętego, punktujących jego zaangażowanie i miłość wobec boskiego stworzenia i wznoszenia się w tej miłości ponad ludzkimi podziałami.

źródło: https://caritaszg.pl/swiatowy-dzien-wolontariusza-i-zaproszenie-na-koncert/