1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

2. Zapraszamy na roraty w poniedziałek o 630 do kościoła, a we wtorek i czwartek o godz. 1700, w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami.

3. Można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

4. Przypominam, iż w związku z obowiązującymi normami sanitarnymi dotyczącymi ilości osób biorących udział w nabożeństwach: w Kwielicach do 25 osób; w Obiszowie do 10 os.; w Turowie do 5 os. Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia. Jednocześnie przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego w promieniu 1,5 m.

5. We wtorek przypada 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. Obiszów g. 1600, Kwielice 1700Turów g. 1800. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek w Kwielicach o godz. 1700.

6. Jak wspomniałem w minioną niedzielę pragniemy przeżyć adwentowy czas skupienia od przyszłej niedzieli (13. 12) do wtorku (15.12). Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę. Nauki również będą transmitowane na parafialnym facebook’u. 

7. Spowiedź jest możliwa codziennie pół godziny przed Mszą św. jak również w dowolnym czasie po uzgodnieniu telefonicznym. 

8. W adwencie, ramach duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia pragniemy wesprzeć DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, prowadzonej przez siostry Terezjanki w Ścinawce Dolnej. Aktualnie w placówce jest obecny koronawirus. W związku z tym organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy takich jak: pościel, ręczniki i chemia gospodarcza, środki do dezynfekcji oraz słodycze. Można je składać w kościele przy Ołtarzu Ukrzyżowania, u Sióstr lub na plebanii.

9. Za tydzień, w niedzielę 13.12 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o wszystkich represjonowanych i pomordowanych w czasie stanu wojennego. 

10. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Jadwidze Walasiak i Aleksandrze Łochinowicz.

11. Pragnę serdecznie podziękować państwu Katarzynie i Zdzisławowi Łyko za uporządkowanie śmieci przy cmentarzu. 

Przy tej okazji pragnę zaapelować do wszystkich parafian o poczucie współodpowiedzialności za cmentarz. O niewrzucanie do kontenera śmieci ze swoich domów. Jednocześnie proszę Was, kochani parafianie o reagowanie na tego typu sytuacje. 

12. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz