Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj Druga Niedziela Adwentu. 

2. Caritas rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 zł. – mała oraz 20 zł. – duża. 

3. Zapraszamy na roraty w poniedziałek o 630 do kościoła. We wtorek i czwartek o godz. 1700 w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Na roraty dzieci mogą przynosić serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Podczas adwentu dzieci zapraszamy do włączenia się w przygotowanie duchowe do Bożego Narodzenia, poprzez uczestnictwo w adwentowej serii dla dzieci dostępnej na naszym parafialnym Facebooku.

4. Można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

5. W środę 8.12 uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w Obiszowie o godz.16.00, w Kwielicach o godz.17.00 i w Turowie o godz. 18.00.

6. Również w środę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie Medalików podczas Mszy Św. o godz. 17.00

7. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na spotkanie w najbliższą niedzielę o godz. 12.30

8 Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Również za tydzień dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona jest na dom Księży Emerytów.

9. Rozpoczyna się kolejna edycja rekolekcji online „Finanse po Bożemu”. Rozpoczęcie 13.12.2021. Szczegóły i link do zapisów na stronie parafialnej. 

10. Również od przyszłej niedzieli będzie prowadzony kiermasz misyjny. Zapraszamy do zaangażowania się materialnie i duchowo na rzecz misji.

11. W zakrystii są do nabycia kalendarze z Grodowca w cenie 20 zł. 

12. Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.

13. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty państwu Natalii Wojtaszek i Magdalenie i Mai Kamińskim.

14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

15. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz