1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Adwentu. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na wschodzie, natomiast taca przeznaczona jest na dom Księży Emerytów.

2. Zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek o godz. 1700 w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Na roraty dzieci mogą przynosić serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Podczas adwentu dzieci zapraszamy do włączenia się w przygotowanie duchowe do Bożego Narodzenia, poprzez uczestnictwo w adwentowej serii dla dzieci dostępnej na naszym parafialnym Facebooku.

3. Można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

4. Od dzisiaj do świąt jest kiermasz misyjny. Zapraszamy do zaangażowania się materialnie i duchowo na rzecz misji.

5. W zakrystii są do nabycia kalendarze z Grodowca w cenie 20 zł. 

Spowiedź św. w sobotę 18.12. 

Turów i Obiszów godz. 1100 z Komunią św. Kwielice 1130 a o godz. 1200 Msza św.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Adwentowy dzień skupienia. Gościć będziemy w naszej parafii Rodzinę Dawida i Anny Stec z dziećmi ze świadectwem, które będą składali podczas każdej Mszy św.  W związku z tym młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oba roczniki zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. od 1130 spowiedź o godz. 1200 Msza św. i spotkanie bezpośrednio po Mszy św. Obecność obowiązkowa.Jednocześnie przypominam, iż termin przesłania zadań mija w piątek 17.12. 

Natomiast wieczorem zapraszam parafian na spotkanie z Panem Dawidem, autorem cyklu programów zatytułowanym „Misja skarb” – polski Indiana Jones. Więcej informacji o naszych gościach od poniedziałku na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebookowym „Misja skarb – serial telewizyjny Fokus TV”.

6. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza mężczyzn na czuwanie „Adwent po męsku”. Początek 18 grudnia o 1500. Szczegóły i plan na plakacie.

7. Za tydzień w 4 Niedzielę Adwentu będziemy poświęcać figury Dzieciątka Jezus i szopki.

8. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz