Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Adwentu. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na wschodzie, natomiast taca przeznaczona jest na dom Księży Emerytów.

2. Zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek o godz. 1700 w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Na roraty dzieci mogą przynosić serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Podczas adwentu dzieci zapraszamy do włączenia się w przygotowanie duchowe do Bożego Narodzenia, poprzez uczestnictwo w adwentowej serii dla dzieci dostępnej na naszym parafialnym Facebooku.

3. Można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z racji opłatków przeznaczone są dla Sióstr jako wyraz naszej wdzięczności za Ich posługę całoroczną w naszej parafii. Opłatki można nabywać u Sióstr w domu lub w zakrystii po Mszach św.

4. Od dzisiaj do świąt jest kiermasz misyjny. Zapraszamy do zaangażowania się materialnie i duchowo na rzecz misji.

5. W zakrystii są do nabycia kalendarze z Grodowca w cenie 20 zł. 

Spowiedź św. w sobotę 18.12. 

Turów i Obiszów godz. 1100 z Komunią św. Kwielice 1130 a o godz. 1200 Msza św.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Adwentowy dzień skupienia. Gościć będziemy w naszej parafii Rodzinę Dawida i Anny Stec z dziećmi ze świadectwem, które będą składali podczas każdej Mszy św.  W związku z tym młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oba roczniki zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. od 1130 spowiedź o godz. 1200 Msza św. i spotkanie bezpośrednio po Mszy św. Obecność obowiązkowa.Jednocześnie przypominam, iż termin przesłania zadań mija w piątek 17.12. 

Natomiast wieczorem zapraszam parafian na spotkanie z Panem Dawidem, autorem cyklu programów zatytułowanym „Misja skarb” – polski Indiana Jones. Więcej informacji o naszych gościach od poniedziałku na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebookowym „Misja skarb – serial telewizyjny Fokus TV”.

6. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza mężczyzn na czuwanie „Adwent po męsku”. Początek 18 grudnia o 1500. Szczegóły i plan na plakacie.

7. Za tydzień w 4 Niedzielę Adwentu będziemy poświęcać figury Dzieciątka Jezus i szopki.

8. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest ona do nabycia w zakrystii.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz