1. Dziś III Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Przed tygodniem odbywała się zbiórka na działalność Caritas. Zebraliśmy 650 zł. Serdecznie dziękuję.

2. Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca dla Róż z Obiszowa i Turowa.

3. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. 1230, a w tygodniu o 1630.

4. W środę 3 maja uroczystość N.M.P. Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 1400 w Grębocicach sprawowana będzie Msza św. w int. Ojczyzny oraz OSP z Gminy Grębocice. Po Mszy św. dalsza część uroczystości strażackich (capstrzyk strażacki) w parku. Serdecznie zapraszam.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od 930, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600 i możliwość spowiedzi, w sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca o godz. 1500 i zmiana tajemnic różańcowych dla Kwielic.

6. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie nabożeństwa majowego.

7. W przyszłą sobotę Msza św. w int. Strażaków z naszej OSP o godz. 1600.

8. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dla dzieci z klasy III o godz. 1100. Do Komunii przystąpi 13 dzieci. Ze względu na I Komunię św. zmianie ulegną godziny Mszy św.: Kwielice 800, Obiszów 930, Kwielice 1100 – I Komunia św. Nie ma Mszy św. o 1230. Niedzielna Msza Św. w kaplicy, w Turowie będzie odprawiona w sobotę o godz. 1715.

9. W niedzielę za tydzień, po wszystkich Mszach świętych, będzie prowadzona przez naszą Caritas zbiórka do puszek na pomoc dla uczennicy klasy VIII, Izabeli Bagrowskiej zmagającej się z chorobą nowotworową. Również 3 maja podczas uroczystości w parku będzie prowadzona zbiórka na ten sam cel. Serdecznie zachęcam do pomocy.

10. Na prośbę Urzędu Gminy pragnę przypomnieć o obowiązku złożenia „Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw” do końca czerwca. Deklarację można pobrać w Gminie lub na stronie urzędu.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: paniom Iwonie Gorzelańczyk, Joannie Dosiak i Iwonie Gorzelańczyk. 

12. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. 
Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz