1. Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj Niedziela solidarności z uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. W środę Popielec, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: g.1600Obiszów, g.1715 Kwielice, g.1830 Turów; taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów, a po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na uchodźców. W tym roku Środa Popielcowa jest dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie z inicjatywy Papieża Franciszka. Przypominam, że w tym dniu, wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja od napojów alkoholowych. W okresie całego Wielkiego Postu pamiętajmy o trzech wymiarach przeżywania tego czasu: post, modlitwa i jałmużna.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. ok 1730. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 1230

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W piątek odwiedziny chorych od 930, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600 i możliwość spowiedzi, w sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca w int. o pokój na Ukrainie i świecie oraz o nawrócenie Rosji o godz. 1600.

5. W najbliższą niedzielę 06 marca będziemy przeżywać odpust z racji Św. Kazimierza w Obiszowie. Msza Św. odpustowa odbędzie się o godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. Trwamy w czasie niepewności i niepokoju. Zachęcam do czynnej pomocy na rzecz potrzebujących. Na rzecz uchodźców wojennych możemy przynosić do zakrystii lub na plebanię: batony proteinowe, żele energetyczne (jak dla biegaczy długodystansowych) energetyki, opatrunki, bandaże, plastry, środki antyseptyczne, przeciwbólowe, środki pooparzeniowe, termometry, ciśnieniomierze, latarki, powerbanki, zapałki, zapalniczki, jedzenie długoterminowe bez możliwości gotowania, woda butelkowana, koce, śpiwory, środki higieny osobistej, odzież, zabawki, kartony do pakowania posegregowanych darów.

7. Wszystkie praktyki modlitewne w Wielkim Poście będą zanoszone w int. o pokój na Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji. Każdego dnia pół godziny przed Msza św. o 1630 modlitwa różańcowa w powyższej intencji przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zachęcam w sposób szczególny do tego, abyśmy uczynili zbliżający się czas pokuty i nawrócenia czasem wielkiej modlitwy za pokój na świecie. Każdego dnia Wielkiego Postu stańmy pod krzyżem Chrystusa, kontemplując Jego rany, rozważając Jego Mękę. Wraz z Maryją stojącą pod krzyżem powierzmy Jemu najtrudniejsze sprawy, konflikty, ofiary wojny, prosząc o pokój dla całego świata.

8. Szanowni Mieszkańcy Gminy Grębocice oraz Przedsiębiorcy!!!

Z uwagi na dynamikę działań wojennych i możliwą dużą falę uchodźców z Ukrainy zwracamy się z gorącą z prośbą do wszystkich mieszkańców oraz przedsiębiorców z terenu Gminy Grębocice, którzy dysponują wolnymi lokalami mieszkalnymi lub innymi pomieszczeniami, które nadają się do mieszkania, do przyjęcia pojedynczych osób bądź rodzin na ten trudny czas wojny na Ukrainie. 

Chętne osoby, które chcą przyjąć uchodźców na zasadzie wolontariatu mogą z zgłaszać się do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 664 744 540, 76 8325 307, 76 8315 501.

9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Ewie i Klaudii KAMIŃSKIM

10. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz