Ogłoszenia parafialne na niedzielę 31 lipca 2022 r.

1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła.

2. Dzisiaj kończymy obchody XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Obchody te organizowane były przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Jeszcze dzisiaj po każdej Mszy św. będą rozprowadzane przez Wolontariat Misyjny i Ognisko Misyjne naszej parafii: obrazki, breloczki i modlitwa do św. Krzysztofa. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy. W minioną niedzielę zebraliśmy w akcji 1496 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. 

4. W poniedziałek 1 sierpnia – 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie w int. Obrońców Ojczyzny.

5. We wtorek odpust Procjunkuli – można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia Święta, odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w int. Ojca Świętego.

6. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.

7. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych dla Kwielic wyjątkowo w niedzielę po Mszy św. o godz. 800. Natomiast na filiach jak zazwyczaj po niedzielnych Mszach Św. Odwiedziny chorych 11 sierpnia.

8. W związku z moim wyjazdem na ostatnią część urlopu Msze św. w tygodniu z braku intencji są odwołane, z wyjątkiem piątku (spowiedź pierwszopiątkowa o godz.16.30 i Msza Św. o godz.17.00) i soboty (Msza św. godz. 1700). 

9. W dniach od 02 – 12.08 będzie trwała Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w modlitwie.

10. Jest czas wakacji. Pragnę przypomnieć wszystkim udającym się na letni wypoczynek o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W świątyniach obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

11. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

12. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. 
Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz