Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 31 stycznia 2021 r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Zwykła. Na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi zebraliśmy 607,90 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św.: w Obiszowie o 1600; w Kwielicach o 1715; w Turowie o 1830. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicem na poświęcenie świec również w kościołach filialnych. 

3. We wtorek kończymy okres 40-dniowej modlitwy zawierzenia naszych rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu. Finał naszej rodzinnej modlitwy jest następujący:

a) Udział w Mszy świętej w najbliższym Maryjnym Sanktuarium bądź w kościele parafialnym lub w domach on-line w zależności od obostrzeń. 

b) Zapalenie Świecy Gromnicznej, symboliczne wprowadzenie Światła Chrystusa do naszych domów.

c) Zawierzenie naszych rodzin, zgromadzeń i parafii Bożemu Miłosierdziu przez Akt ofiarowania się rodziny Miłosierdziu Bożemu i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

d) Modlitwa za wstawiennictwem Maryi i Patronów o wylanie Ducha Świętego przez odmówienie rodzinnie Hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” i pobłogosławienie naszych domów wodą święconą z prośbą, aby Jezus, Maryja i Św. Józef uczynili z naszego dom swój Nazaret.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek zapraszam ministrantów na Mszę św. i krótkie spotkanie w Kościele. 

W piątek od godz. 1600 Nabożeństwo pierwszopiątkowe (adoracja Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ, możliwość spowiedzi). 

W sobotę zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie. O godz.16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważanie piętnastominutowe, modlitwa różańcowa i Msza św. wynagradzająca.

5. Także w piątek, od godz.9.00 odwiedzę chorych z naszej parafii.

6. Dziękuję za posprzątanie Kościoła.

7. W związku z akcją wywozu odpadów wielkogabarytowych zwracam się z prośbą o pomoc w uprzątnięciu starych szaf i szafeczek od Sióstr i z plebanii. Chętnych Panów do pomocy zapraszam w poniedziałek o godz. 1800 do Sióstr. 

8. Uwaga rodzice dzieci pierwszokomunijnych, będzie możliwość zamówienia alby komunijnej dla dziecka w niedzielę 14.02, w parafii, w Grębocicach. Szczegóły zostaną podane za tydzień. 

9. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela i Gość Niedzielny.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Wraz z Siostrami życzymy mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz