Ogłoszenia parafialne na niedzielę 6 listopada 2022 r.

1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła.

2. Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. Spełnić należy także pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).

3. Modlitwa wspominkową codziennie od 03.11 po Mszy św. a w niedzielę 15 minut przed Mszą św. o 1230.

4. W sobotę zapraszam wszystkie dzieci z Ogniska Misyjnego i chętne dzieci na spotkanie na godz. 1000 do salki na plebanii.

5. Narodowe Święto Niepodległości w piątek. 

6. W związku ze świętem Narodowym ks. Biskup udziela dyspensy od zachowania 4 przykazania (dot. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych).

7. W przyszłą niedzielę święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji – odpust w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Również w przyszłą niedzielę 13 listopada odbędzie się kiermasz książek księdza Leopolda, po Mszach świętych w świetlicy wiejskiej w Kwielicach. Dochód przeznaczony na rekonwalescencje kapłana. Pamiętajmy o nim w modlitwach, w sposób szczególny 15 listopada, kiedy będzie obchodził swoje imieniny.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Lidii i Kamili Frątczak.

10. Zachęcam do zamawiania Mszy św. w ciągu tygodnia.

11. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny. 

12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz utrzymania naszej parafii i cmentarza. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia oraz mocy, radości i pokoju w Duchu Św.

Ks. Jacek Golombek