Ogłoszenia parafialne na niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne WSD w Paradyżu. Taca jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.

2. Każdy kto odmówi akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi może uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami).

3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Choć jest to trudny czas dla nas wszystkich, nie wolno nam jednak zapomnieć o wymiarze duchowym. 

4. Wraz z Adwentem rozpoczyna się akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Akcja ma na celu pomoc potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitacje. Małe i duże świece z logo Caritas, zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa i są one wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Świece można nabyć w cenie: 15 zł – duża i 6 zł – mała. Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas, a część wraca do Caritas Diecezjalnej. Świece można zakupić po każdej Mszy Świętej, także na filiach.

5. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Joannie Taraszkiewicz, Jadwidze Papiernik.

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz