Świeca, która tworzy Polską Wigilię

Rozpoczynamy kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

Akcja od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitacje.

Co roku diecezjalne Caritas w całej Polsce rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje wsparcie i pomoc.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jako jedna z pierwszych włączyła się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już w 1994 roku i przez te lata rozdysponowała łącznie ponad 2 miliony świec w obrębie naszej diecezji.

Od wielu lat na stołach wigilijnych w naszej diecezji nie zabrakło świecy Caritas. Nie było roku, w którym akcja nie byłaby kontynuowana.

W tym roku w naszej diecezji dystrybuujemy ponad 60 000 świec:

Duża- ofiara 15 zł

Mała- ofiara 6 zł

Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas, a część wraca do Caritas Diecezjalnej.

Tradycyjnie akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest dziełem ekumenicznym realizowanym zarówno przez Kościół rzymskokatolicki, prawosławny i ewangelicki.

Świecę można nabyć w naszej parafii, po Mszach Świętych.

źródło: https://caritaszg.pl/swieca-ktora-tworzy-polska-wigilie/