1. Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła. W zeszłą niedzielę do puszek  na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 294, 17 zł. Dziękujemy za Wasze ofiary.

 

  1. Dzisiaj niedziela misyjna. W związku z tym w imieniu koła misyjnego Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci działającego przy naszej parafii zapraszam na kiermasz misyjny, z którego dochód będzie przeznaczony na misje. Jednocześnie będzie można podziwiać wystawę pamiątek misyjnych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dzieło misyjne Kościoła.

 

  1. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 1630 w int. zatrzymania pandemii. W środę prowadzi modlitwę wspólnota z Ogorzelca, a w piątek wspólnota z Kurowa Małego. W sposób szczególny zapraszam DZIECI na modlitwę różańcową we wtorek i w czwartek.

 

  1. Od wczoraj obowiązują nowe zasady związane z trwającą epidemią COVID-19. Znajdujemy się w tzw. strefie czerwonej z czym wiążą się dodatkowe obostrzenia (1 os. na 7m2) w kościele w Kwielicach jednocześnie może przebywać do 65 osób, w kościele w Obiszowie do 20 osób, w kaplicy w Turowie do 10 osób, przestrzegajmy obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowujmy min. 1,5-metrowy dystans społeczny (czyli zasada DDM). Komunia święta udzielana będzie najpierw tym osobom, które przyjmują ją na dłoń, a następnie tym, którzy przyjmują Komunię do ust. Maseczki proszę zdejmować bezpośrednio przed przyjęciem Komunii świętej.
    W związku z powyższym rozpoczynamy transmisję online Mszy św. o godz. 1230. W sobotę, Msza św. wieczorna odprawiana będzie z liturgii niedzielnej. Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od wypełnienia 1 przykazania kościelnego (obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej). Jednakże, jeżeli będzie taka możliwość to zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu.

 

  1. W związku z chorobą koronawirusa naszych Księży Biskupów Tadeusza i Pawła pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie.

 

  1. Zbliża się szczególny czas modlitw za zmarłych. Kartki z wypominkami można zabrać z bocznego ołtarza św. Anny.

 

  1. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Danucie Wilczek oraz Lidii Bałajewicz.

 

  1. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy przekazali dary materialne na utrzymanie parafii. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie.

 

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz