„Polski Indiana Jones” wraz z rodziną będzie gościem naszej parafii

Już w najbliższy weekend, z dalekiego Lipnika (okolice Sandomierza) przyjadą do nas Ania i Dawid Stec wraz z synem Jasiem.

Pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Wielkiej Nocy dzieląc się z nami świadectwem ich życia z Bogiem jako żona i mąż, jako Ania i Dawid i jako rodzice wychowujący 3 dzieci. Małżeństwem są już od prawie 19 lat. Czas piękny, ale też doświadczali różnych trudności, z którymi musieli się mierzyć, a które przetrwali dzięki swojej wierze i relacji z Panem Bogiem.

Są niezwykle ciepłymi i radosnymi osobami, od których można się „zarazić” tą radością, bo wypływa ona z ich wnętrz. Fundamenty swojego małżeństwa zbudowali na Panu Bogu i w tym duchu idą każdego dnia. 

Uczestniczyli w rekolekcjach Seminarium Odnowy Wiary, pomagają innym małżeństwom przejść przez trudne doświadczenia dzieląc się własnym doświadczeniem i wskazując na ważność relacji z Bogiem, w rodzinie i małżeństwie. Są animatorami w Seminarium Odnowy Wiary – wspierają innych nie tylko z Polski, ale też z zagranicy dzięki internetowi: na messengerze czy poprzez spotkania online na Zoomie. Jak sami nam powiedzieli: „my to tak po domowemu ewangelizujemy”. Mają swojego Ojca Duchowego, który ich prowadzi na drodze wiary. Ostatnio ukończyli rekolekcje/kurs on-line: „Finanse po Bożemu”.

Ania uczy języka niemieckiego i prowadzi spotkania w ramach poradni rodzinnej działającej u nich w parafii.

Dawid jest przedsiębiorcą, prowadzi firmę budowlaną i oddaje się swojej pasji jaką jest poszukiwanie skarbów. To stąd wziął się pseudonim, który pozwoliliśmy sobie nadać Dawidowi: „Polski Indiana Jones”. 

„Misja Skarb” jest to „Dokumentalna seria, która dostarczy najświeższych informacji z dziedziny eksploracji terenów Polski. Przy tym, niemal w duchu filmów Spielberga i ich nieposkromionego bohatera – Indiany Jonesa, nie zabraknie w niej dobrej zabawy i solidnej dawki humoru. Wszystko dzięki nietuzinkowym postaciom, które „Misja Skarb” sportretuje. Jej bohaterami jest trio poszukiwaczy, których determinacja, wiedza oraz osobliwe podejście do życia powoduje, że znajdują oni artefakty tam, gdzie inni już dawno się poddali.” (cytat z oficjalnej strony programu).

W sobotni wieczór, w salce na plebanii odbędzie się nie lada gratka dla wielbicieli historii, poszukiwaczy skarbów, bo o godzinie 20.00 Dawid spotka się z Wami i opowie o swoich przygodach, najciekawszych poszukiwaniach a może nawet pokaże jakiś ciekawy filmik czy zdjęcie.

W niedzielę, 20.03 na każdej Mszy Świętej podzielą się tym, czy w dzisiejszych czasach jest możliwe być mężem i żoną, ojcem i matką, którzy żyją wiarą, opierają wszystko na Bogu i dodatkowo…czy jest możliwe wychowanie dzieci w duchu chrześcijańskim i jak można, i co trzeba zrobić, by dzieci nie odeszły od wiary…

W sobotę 19.03 swoje spotkanie z gośćmi będą mieli także bierzmowani – klasy 7 i 8. Przypominamy bierzmowanym, że obecność jest obowiązkowa.

Oczywiście na tym spotkaniu będzie też Ania i będzie można też z nią porozmawiać, tak na luzie, zapytać o to i owo… Podpowiadamy jakieś pytanko: np. jak to jest mieć męża z taką pasją, który wyjeżdża i np. grzebie w błocie… Bo z tego, co wiemy to bardzo kibicuje Dawidowi i go wspiera… ale może zdradzi Wam jakieś szczegóły związane z poszukiwaniem skarbów…a może sama też w nich uczestniczyła? Kto wie…

O programie „Misja Skarb” możemy się więcej dowiedzieć ze strony:

https://www.fokus.tv/serial/misja-skarb/

Jak i z facebookowego profilu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063497622486

Filmiki z wypraw są na youtubie:

https://www.youtube.com/channel/UCoIuOhPazkB7h3hlQgFemsg

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z archiwum rodzinnego Ani i Dawida, jak i z profilu facebookowego Dawida i Misji Skarb. Dziękujemy im za możliwość udostępnienia zdjęć a Was Drodzy Parafianie zapraszamy do uczestnictwa we wszystkich wymienionych powyżej spotkaniach z naszymi gośćmi.