Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan

Pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będziemy przeżywać w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024.

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii św. Łukasza 10,25-37. Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane przez zespół ekumeniczny z Burkina Faso, wspierany przez lokalną Wspólnotę Chemin Neuf (CCN).

Centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia 2024 roku, w polskokatolickiej katedrze Św. Ducha w Warszawie. Postanowiono, aby ofiary zbierane w trakcie nabożeństw zostały przekazane na projekt: Pojednanie w Europie – zadanie Kościołów w Ukrainie, Białorusi, Polsce i Niemczech, w którym od ponad 25 lat biorą udział oficjalni przedstawiciele Kościołów ewangelickich, prawosławnych i rzymskokatolickiego z państw projektu.

Z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25.01), któremu w tym roku towarzyszy hasło: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27), w diecezji odbędą się nabożeństwa ekumeniczne. Zapraszamy do udziału w modlitwie duszpasterzy i wiernych.

Plan nabożeństw

  • 22 stycznia – Gorzów Wlkp., katedra, godz. 18.30: przewodniczenia – bp Adrian Put, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Kościoła rzymskokatolickiego, homilia – bp Mirosław Wola z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. W nabożeństwie wezmą udział, obok duchowieństwa katolickiego obu obrządków, przedstawiciele Kościołów i wspólnot chrześcijańskich skupionych w Polskiej Radzie Ekumenicznej z Gorzowa Wlkp. i z Frankfurtu nad Odrą.
  • 25 stycznia – Zielona Góra, kościół parafii ewangelicko-augsburskiej (ul. Kazimierza Wielkiego 11), godz. 18.00: przewodniczenie – ks. Marcin Rayss, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze, homilia – ks. Stanisław Stawowczyk, proboszcz parafii polskokatolickiej w Żaganiu.