Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły w nabożeństwach majowych i Mszach Św. Biały Tydzień po Komunii – jak sama nazwa wskazuje – rozpoczyna się w pierwszy dzień po Pierwszej Komunii Świętej i trwa przez dokładnie siedem dni. 

 W tradycji katolickiej okres oktawy komunijnej, która jest symbolem duchowej czystości. Siedmiodniowy okres oktawy odbywa się w podobnym nastroju jak sama uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, wciąż obowiązują komunijne stroje, a oprawa mszalna zbliżona jest do przebiegu mszy komunijnej.

Okres białego tygodnia służyć ma wyciszeniu i wspomagać pełne przeżywanie sakramentu Eucharystii. Wywodzi się z tradycji pierwszych chrześcijan, gdy nowi członkowie Kościoła przez tydzień nosili białe szaty na znak swojego zjednoczenia z Chrystusem.

W czasie minionego tygodnia dzieci nie tylko się modliły, ale też było poświęcenie prezentów komunijnych jak i nabożeństwo u Sióstr Jadwiżanek przy Grocie z Niepokalaną.

Dzieci pierwszokomunijne zakończyły swój biały tydzień pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

Zobaczmy zdjęcia z tego pięknego tygodnia:

« z 2 »