Ogłoszenia parafialne na Niedzielę 25.10.2020 roku

  1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła. Jednocześnie przeżywamy uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Na cele misyjne zebraliśmy 475,75 zł
  2. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 1630 w int. zatrzymania pandemii. DZIECI zapraszamy na zakończenie modlitwy różańcowej we wtorek.
  3. Od wczoraj obowiązują nowe zasady związane z trwającą epidemią COVID-19. Znajdujemy się w tzw. strefie czerwonej z czym wiążą się dodatkowe obostrzenia (1 os. na 7m2): w kościele w Kwielicach jednocześnie może przebywać do 50 osób, w kościele w Obiszowie do 18 osób, w kaplicy w Turowie do 10 osób. Przestrzegajmy obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowujmy min. 1,5-metrowy dystans społeczny (czyli zasada DDM). Komunia święta udzielana będzie najpierw tym osobom, które przyjmują ją na dłoń, a następnie tym, którzy przyjmują Komunię do ust. Maseczki proszę zdejmować bezpośrednio przed przyjęciem Komunii świętej.
   W związku z powyższym, w każdą niedzielę będziemy transmitować online Mszę Św. o godz. 1230. W sobotę Msza św. wieczorna będzie odprawiana z liturgii niedzielnej. Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od wypełnienia 1 przykazania kościelnego (obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej). Jednakże, jeżeli będzie taka możliwość to zachęcam do uczestnictwa we Mszy św.
   w tygodniu.
  4. W środę 28.10 dzień imienin ks. bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
  5. W niedzielę przypada 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na istniejący stan epidemii po uzgodnieniach z proboszczem Grębocic – ks. Wojciechem Ratajewskim oraz proboszczem Grodowca- ks. Marcinem Kliszczem podjęliśmy decyzję o NIE ODPRAWIANIU W TYM DNIU MSZY ŚW. NA CMENTARZU.  Msze św. będą odprawione wg porządku niedzielnego: Kwielice 800 i 1230 (Msza transmitowana), Obiszów 930 i Turów 1100. Jednocześnie proszę o zachowanie roztropności w nawiedzaniu grobów bliskich zmarłych. Nawiedzanie możemy dokonywać przez cały miesiąc listopad w odpowiednim dla nas czasie.
  6. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej naszej parafii parafiakwielice.pl
  7. Niestety z powodu obecnego stanu nie odbędzie się Marsz Wszystkich Świętych. Mamy jednak propozycję, by dzieci i młodzież przebrali się w domu za wybranego przez siebie Świętego Patrona i przesłali zdjęcie na adres mailowy parafii kwielice@dziecezjazg.pl lub na adres administratora strony dostępny w zakładce „Kontakt” na stronie parafialnej. Przysłanie zdjęcia jest jednoznaczne z udzieloną zgodą na umieszczenie go na stronie parafialnej i naszym fanpage’u.
  8. Zbliża się szczególny czas modlitw za zmarłych. Kartki z wypominkami można zabrać z bocznego ołtarza św. Anny.
  9. Wyrażam wdzięczność za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Paniom: Paulinie i Idze RÓŻAŃSKIM
  10. Kochani! Pamiętajmy o tym by okazywać pomoc osobom starszym i chorym. Zachęcam, aby w imię troski sąsiedzkiej pomóc w robieniu zakupów. Niech te konkretne czyny miłości bliźniego wypływają z naszej wiary. Na stronie diecezjalnej Caritas (caritaszg.pl) udostępnione zostaną numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą mogli udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego osobom starszym. W ramach akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dostępny jest również ogólnokrajowy nr telefonu 22 505 11 11. W razie potrzeby można także dzwonić do mnie. Wraz z Siostrami pozdrawiamy Was serdecznie, jednocześnie zapewniamy o codziennej modlitwie za Was. Życzymy Wam mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W Bogu stanowimy jedność i tylko w Nim.

 

Ks. Radosław Horbatowski

proboszcz